Červenec 2013

29.7.2013

29. července 2013 v 14:02 | Elizabeth. |  diary.
Děkuji všem za milé komentáře :)

Poslední dobou nemám absolutně nápady na články. Tak kdo má nápad, tak klidně pište, ohledně kosmetiky apod. Na YT jsem se dívala na Nevysvětlitelné záhady, na odkaz jsem přišla náhodně a celkem mě to chytlo. Lidé vyprávějí opravdoé příběhy např, že v jejím domě straší, když byli v komátu tak se málem setkali se smrtí apod... celkem je to husina u některých. Venku je totálni nic takže to vidím na koupaliště, ale předtím chci nakupovat. Uvažuji, že si koupím buď další kraťasy nebo sukni, ale sama nevím. Uvažuji, že bych napsala článek na mé oblíbené make-up / laky na nehty / krémy
budu ráda za každý nápad. Jinak si mě follownetě odkazy jsou pod perexem :)

Amatarský jsem si lakovala nehty, je to můj nejoblíbenější lak, chci sehnat ještě podobný, ale v jiné barvě, nádherně se leskne a je jemně perleťový. Mám ho delší dobu ale nejlépe se mi s ním lakuje. Na fotce můžete opravdu vidět, že mi lakování souměrně nikdy nešlo :D ale ve skutečnosti to vypadá líp, vím že ten prsteníček není dokonalý :DMoje škola, aneb za jakým účelem jsem si vybrala tento obor

27. července 2013 v 11:35 | Elizabeth. |  Ze života

Článek píšu dřív, než se ještě zveřejní. Znáte to, ne všichni z blogu jsou na střední a rozmýšlí se kam půjdou. Nechci psát jak si vybrat školu, ale proč jsem si vybrala tento obor.

Na úvod chci říct, že jsem na učilišti. Nikdy jsem nevěděla, co chci. Bylo to pořád " já nevím, je mi jedno na jakou školu půjdu! Studuji obor aranžér, je to takový nevídaný obor, že ani někteří neví, že něco takového existuje. Je to spíše, ale názvem. Na začátku chci říct, že mi bylo fakt jedno na jakou školu půjdu, nejsem studijní typ a hlavně, abych se někde prorvala. S mamkou jsme prohlížely katalogy, projížděly google. Hlásila jsem se na dvě školy na cukrářku a aranžérku, a byla jsem přijata na obě školy. Strašně jsem chtěla na cukrařinu, protože to mám ani ne 20 min od domova :D jenom tramvají 2 zastávky a pak kousíček pěšky. Málem jsem tam šla, ale později jsem tedy dala tu druhou přihlášku na aranžérku. Byla jsem také přijata a doma chtěli ať jdu tam, že to bude lepší.

Na aranžérku jsem nechtěla, měla jsem z toho depky, že je to daleko a plno divných lidí je v přívoze, ale "musela" jsem jít kvůli tomu, že tam především chodila kamarádka, který už vyšla školu. Mamka v práci měla kolegyni, s kterou se hodně i teď baví a kolegyně má o 3 roky starší dceru. Než jsem ještě ukončila 9ročník, tak ten rok se hlavně řešilo kam půjdu. ta její dcera, vlastně studovala aranžérku a mojí matce se to hodně zamlouvalo. Byla jsem obklopenýma řečmama, že se mi to bude líbit, že se naučím aranžovat výkladní skříň, vyrábět nějaké věci..

Nakonec jsem odeslala tedy zápisový lístek. Už od samého začátku jsem věděla, že to není obor pro mě. Já nemám absolutně fantazii hlavně z malířského, kreativního hlediska. V tom oboru, jde hlavně o kreativitu a fantazii, pořád vymýšlet nějaké nápady (návrh) podle sebe, aby se mohla vyrobit daná věc. To je pro mě fiasko. Nyní vím, že to není pro mě. Praxe je pro mě utrpení, jak se vstáváním, tak hlavně o kreativitu. Klidně sem přiznám, že z praxe jsem nejhorší já, a je to jen kvůli kreativitě. Bohužel nemám tu fantazii, ale koncem roku jsem se zlepšila. Musela jsem se do toho dostat. Sice proplouvám, ale nelíbí se mi tu, proto chci jít na další obor, až tenhle udělám (jestli ho udělám), ve třeťáku se budou kreslit portréty a já se můžu jenom zbláznit. Navíc škola mi jde o hodně lépe než praxe, tam se jenom našprtám navzpaměť nějaké věci, matika mi jde, připadá mi lehčí než ne základce. Co se týká těch odborných, hlavních předmětů:písmo, odborné kreslení, pc grafika, to je horší. Samozřejmě že mi to nejde. Na závěr jsem na sebe celkem pyšná, že to psychicky dávám, protože ještě další dva roky tam budu musí být a jsem zvědavá jestli to vůbec dám, o to hůř, že budou těžší věci, koho to baví, tak je ten obor pro dotyčného hračka.

Je to to samé, když někdo umí kreslit, ale půjde na sportovní školu, a tam se bude jenom trápit. Měla jsem si uvědomit dřív, co chci a lituji toho. Jen to dodělám, sice rok nic nestratím, ale tak co jsem začala to i dokončím. Mimochodem, jestli mi tento blog vydrží další dva roky, popíšu samozřejmě úplně od začátku do konce.My dreams

25. července 2013 v 11:57 | Elizabeth. |  Ze života

MY DREAMS

Už delší dobu mám hlavě, že bych mohla napsat, jaké sny si chci splnit v mém životě. Snů mám samozřejmě víc, ale jsou více nereálné a také mimo tento svět, takže to zde nebudu vypisovat. Každý má své sny, ale měla bych začínat krůček po krůčku. Je toho samozřejmě více, ale vypsala jsem tu jenom pár a celkem důležitých pro mě, co se týká ostatních přání, tak tu by jsme tu byly na dlouho a je to méně splnitelné :-)

SOCIÁLNÍ FÓBIE


Tímhle trpím už dlouho, vlastně od malička, ale nepřišla jsem na to, co to je. Proč se bojím mluvit, proč mám trému poznávat nové lidi. V 15 jsem na to přišla, ani nevím jak, ale přečetla jsem si různé náznaky a úplně všechny sedí na mě. Celkem závidím lidem, co se dokáži otevřít už hned první den, mě to nejde ani u pár lidí vůbec. Najdou se pár jedinců. kterým se dokáži otevřít, ale vždy záleží jak se chová druhý. I kdyby se někdo našel svatoušek, prostě ne a ne, a budu pořád šedá myška, mé chování je různé, umím se chovat pokaždé jinak. Vlastně i na základce mě měli za tichou šedou myšku, ale jen kdyby věděli, že to nejsem skutečně já.

PHOTOMODELING


Určitě jednou bych chtěla zkusit fotomodeling. Mám na to známé, kteří by mne nafotily zadarmo, ale ještě se tím nechci zabývat, je to dřina a nemusí to vyjít každému. Chci to zkusit především, jak dokončím školy a jak budu mít vše srovnáno. Pár blogérek znám, které jsou fotomodelky, ale já se na to ještě teď necítím.

KOSMETIČKA/FOTOGRAFKA


Jsou to dva obory, za kterým mě srdce táhne. Sice teď studuji jiný, ale měla jsem si opravdu uvědomit dřív, co chci. Klidně můžu mít i tři školy, ale v tomto státě je povoleno studovat jen do 26, tak jsem zvědavá, jestli to vůbec stihnu :D první plánuji určitě dostudovat, to co mám a po té chci zkusit nástavbu, ale i s maturitou nebo bez, chci určitě na další školu. Oba tyto obory se nacházejí na stejné škole, ale to nic na tom nemění. Sama nevím, jestli bych dala přednost kosmetičce nebo fotografce, ale hrozně ráda fotím a také si chci pořídit zrcadlovku.

ŽIT V USA, NY, MIAMI ATD


Na to stačí jen peníze a hurá do USA nebo jinde. Vlastně mě tím isnpirovaly různé filmy apod, ale někteří Češi, tam žijí a tvrdili, že je tam normální život jak tady, nic zázračné a jak si přejí se vrátit tady. S pár lidmi jsem domluvená, že se tam odstěhujeme, plánujeme si to už dlouho, ale zatím jsou to takové childhood dreams.

JAKÉ SNY MÁŠ TY?


Proč hubnout, kvůli pár kil navíc?

23. července 2013 v 12:36 | Elizabeth. |  Úvahy
Opět jsem narazila na další blog, který byl jen o hubnutí. Nezazlívám nikomu, že chce zhubnout, ale holky proč to děláte? Tyto články, ta snaha která je zde na blogu, tak by jí spíš měly provozovat lidi, kteří jí opravdu potřebují. Nechápu proč, lchce každá pěkná holka zhubnout, jenom, že má tři kila navíc? Sice pár cviků neuškodí, to beru. Ale s tím jídlem, jak se omezujete jen, aby jste byly cool.

Jde o dodržování stravy a hlavně o jakou stravu jde, to že se budete omezovat kvůli jídla, tak si myslíte, že zhubnete? Tím jen zatížíte váš organismus. Chápu, že je léto a každý chce mít dokonalou postavu, ale na to existují cviky a nezávisí vše na jídle. To že se dotyčný omezuje kvůli jídla je špatné. Já bych se sama kvůli jídla nikdy neomezovala, já mám opačný problém. Potřebuji přibrat, jelikož jsem podvyživená a nemám svojí váhu a je to pravda, protože není normální mít 161 cm a 38 kg. Spolužačka jednou říkala, že váha má být podle výšky, to je jistě logické, ale uvedu příklad : 161 cm, 51 kg. takže nechápu, jak někdo má 170 cm a chce mít 40 kg, to nejde do hlavy, sice se takový najdou, ale když se podíváme na čísla, tak už to je na hlavu.

Proti těm blogům nic nemám a raději ho ani nekomentuji. Na to nemám slov. Jen bych mohla prohlásit pár vět do článku. To že má někdo pár kil navíc, neznamená, že má někdo nedokonalou postavu, že je tlustá apod. Také jde o to, jak kdo má konstrukci těla. Já jsem drobná tak u mě je rozdíl stát vedle 19 leté holky, které je "více zženštilá" že v tom rozdíl je. Jednou jsem psala jak zhubout, ale když se teď podívám, tak bych trochu změnila body. Navíc hubnutí osobně doporučuji lidem, obézním ne co mají holky pár kil navíc a hned ječí jak jsou tlusté apod.


http://ask.fm/XoxoEelizabeth ( i videoodpovědi)

20.7.2013

20. července 2013 v 15:25 | Elizabeth. |  diary.
Zdravíčko, zrovna před chvílí jsem přijela od kamarádky, u které jsem i spala. Včera jsme se domlouvaly na koupaliště a také jsme byly na Čapkárně od čtyř, protože vstupné byly o 20 kč levnější :D jen jednou jsem si zaplavala nebylo moc sluníčka, tak jsem nechtěla se koupat po studeném vánku. Abych se přiznala, létos jsem na koupališti poprvé :D měla jsem být už po 4, ale vždy jsem to zaspala, protože spím opravdu dlouho. Kámoška říkala, že klidně u ní můžu spát, tak jsem té možnsti využila. Udělaly jsme si chutnou večeři naložený talíř se salámy, sýry, saláty a k tomu bagetka. Zkoukli jsme film Jeníček a Mařenka, slyšela jsem že je to v kinech, ale jak víte do kina nechodím a klidně čekám i rok, než se film ukáze na internetu v českém provedením. Film se mi líbíl jsem nadšená, trvalo to klasicky hodinu a půl, ale na mě to strašně rychle běželo, měla sjem pocit, že to trvá max 50 minut :D vlastně když mám teď čas, tak si stahuji všemožné filmy - velice dobrou stránku jsem objevila na google, ale týká se to jen dobrodružných filmů. Kamarádka si dnes dělala gelovky ( má svojí sadu), strašně se jí to povedlo, fotka je pod článkem. Určitě až bude víc času, tak si nechám taky udělat. Minulé jsem psala článek tady, jaké žabky jsem si koupila, vzhedově jsou moc krásné, ale jakmile si je dám na nohu a hned se mi dělají puchýře a další jiné škrábance. Myslela jsem si, že snad nedojdu tam ani domů. jsem polepená od náplasti, lepící pásky, abych mohla nějak dojít :D je pravda, že poslední dobou mi dělají problémy, než si zvyknu na nové boty, ale tohle je hrůza, hlavně teda nedoporučuji žabky na nějaké delší obchůzky, stačí zajít do obchodu nebo vyhodit koš, což u mě hrozí :D

PS: Konečně jsem stáhla PS, asi 3x se mi nepodařil nainstalovat a do čtveřice ano díky jednomu skvělému tutoriálu
Mimochodem, založila jsem další weheartit, mám dva účty, ale v menu vidíte jenom jeden. Jde o to, že strašně ráda fotím (napíšu i tom článek někdy), tak jsem si založila tedy účet, kde přibudou třeba fotky, které se nedostaly na blog, budu ráda, když mne follownete, to samé i o bloglovin, který je v menu :)

Zde přináším fotky, které jsem v průběhu dne nafotila. Omlouvám se za kvalitu některých fotek, ale večer opravdu není to pravé ořechové světlo :D btw: děkuji všem za pozotivní komentáře, to jsme anonymové, takový srabící, že se bojíte podepsat a napsat mi to pod vlastním profilem? To že se vymlouváte, že nemáte asko, tak pošlete váš fb či vaši fotky, zajímalo by mě jaká borka, to píše, jelikož je stupidní napadat, urážet debilníma takzvané otázkama, když to jsou jen nákřky, nadávky :D

včerejší večeře, tak dlouho jsem se pořádně nepřežrala :DOmbré nehtíky, na fotce to jsem možná špatně vidět, ale ve skutečnosti je to hezčí, chci si nechat udělat podobné, akorát z jiných barev nebo třpytek. (ruka od Lucky) :)Turquoise Shadow Eye

18. července 2013 v 19:06 | Elizabeth. |  cosmetics
Asi víte, jak jsem milovník kosmetiky, chci si postupně kupovat nějaké stíny menší paletky a sady. Kamarádka si koupila tyrkysové stíny od Essence, ale využila jej jednou, protože jí prý neseděly. Stíny darovala mě, modré stíny poslední dobou nepoužívám, ale včera jsem se dívala na jeden tutoriál z blogu GetTheLouk, kde právě adminka natočila video na rituál s modrými stíny. Včera jsem to tedy podle videa zkusila, vůbec se mi ten přechod modré nepodařil, ale jena výhoda, že mi celé líčení vydrželo přes noc až do dneška, takže se nemusím malovat :D

Teď ještě ke stínům, ty tyrkysové jsem ještě nepoužila, ale jsou krásné, ta barva je nádherné. Patří mezi mé oblíbené barvy. Určitě se těším, jak se sladím do modré a použiji tyto nádherné stíny. Navíc Essence patří do mé oblíbené značky a také má výhodné ceny.


Jaké blogérky mě nejvíce zaujmou

17. července 2013 v 0:15 | Elizabeth. |  Úvahy
Zde na článku chci napsat, jaké blogy mě nejvíce inspirují a jaké ve me vzbudí pozornost. Také proto mám i své favourite blog, pozor favourite blogs, ne affs.

Vím, že podle designu je banální hodnotit blog krásný/ošklivý. Ale tak přece jenom, když vejdu na nějaký blog, hned co vidím je design. Neřeším zda ona ma takový, makový design, ale na vzhled si celkově v mém životě potrpím :D neříkám, že design je nejdůležitější na blogu, to opravdu ne. Jenže je to takový základ od založení blogu, že to k blogu prostě patří

Nejvíce, čím si mě dokáže blogérka získat jsou hlavně fotky. Tím mysím kvalitní focené fotky k souvislém článku. Strašně mám ráda obrázkové články, ještě k tomu, když jsou focené a to i kvalitně. Mám ráda zpestření, barevné články. Tím zase nechci podat, to, že všechny fotky musí být foceny Vámi, já když sama nemám inspiraci, stahuji obrázky z weheartit apod... Jen jse chtěla podotknout, že takové blogy mám nejradši.

Sice fotky, články jsou fajn, ale co zaměření blogu? Nejradši blogy mám o kosmetice, kde se mohu dozvědět, jak se nalíčit, nejlépe podle tutoriálu z videa, hlavně je mou největší inspiraci blog od Péťi opravdu hodně mi tato osoba dala inspirace a díky tomu jsem si i každý den, chodila kupovat pořád nějakou kosmetiku. Dozvěděla jsem se nové značkové produkty, kolekce, výhodný nákup. Ale aby jsem pořád nebyla u kosmetiky, mám ráda blogy především autorské to je ten deníček, k tomu nějaké fotky, nějaké zajímavosti o autorovi. Kdysi, jsem sledovala spíše grafické blog, jelikož jsem měla jen blog o celebritě, tak jsem ráda sledovala nové grafické kousky: šablonky, avatary, hlavně ty designy. Ta grafika pořád krásně roste do krásy. Zhruba před rokem tu byl blog Bethefree, určitě kdo už dlouhe bloguje, tak ho bude znát. Teď je to blog sweetheaven pořád každý den se divím, jak někdo dokáže tak krásně kouzlit s designama a celkovou grafikou. Každý blog je dobrý přírustek pro nějaké zajímavosti a témata.

Abych nezapomněla, když se podívám na blog od svých affs, úplně všichni jsou odlišní se svými blogy a to jenom proto, protože se neohlížím, jak daný blog vypadá, ale jak se chová autor blogu a jak je přátelský. Pro mě je důležitá osobnost a ne blog, blog je jen takovou třešničkou na dortu.


http://ask.fm/XoxoEelizabeth (i videoodpovědi)

E.L.F. Eye Shadows

14. července 2013 v 21:45 | Elizabeth. |  cosmetics
Zmiňovala jsem se, že jsem si pořídila novou paletku stínu od značky E.L.F. Paletku stínu jsem plánovala dlouho, jen co mě k tomu táhlo zrovna teď? Když jsem spala u kamarádky, tak na druhý den ráno jsem se pořebovala nalíčit a stíny jsem si nevzala. tak mi nabídla její stíny ať se s nimi namaluji. Hned od první chvíle se mi líbily, hned jak jsem vyrazila domů sedla jsem si k netu a hledala jsem obrázky na google, zda se neshoduji ty stíny, které měla kamarádka. Rozklikla jsem jeden odkaz, a našla jsem podobnou paletku, nejsou úplně stejné. Odkaz i značka jsou náhodné, ale co jsem slyšela o značce E.L.F tak si jí všichni chválí. Zejména má Péťa, dobré recenze ohledně této kosmetiky.

Plánuji, že bych si i pořídila i make-up ale to až jindy. Abych mluvila pravdu, tak jsem paletku na sobě ještě vůbec nezkoušela, neměla jsem příležitost, ale těším se jak jí využiji, Jen pár odstínu jsem dala na prsty a barv jsou o hodně intenzivnější, než v samotné paletce. Paletka má různé stíny (100), ale některé jsou třpytivé a některé úplně čisté. Mám pocit, že se tam hodně ukazuje béžová a růžová barva.


Něco málo, co mám na srdci

13. července 2013 v 11:28 | Elizabeth. |  Ze života
Četla jsem si své staré emaily a náhodně jsem narazila na ty krásně zprávy od mých bývalých fans, z mého předešlého blogu. Četla jsem si rozhovory a připoměla jak jsem byla pro některé vzor. Čtu si jak se mi psalo "napiš už další článek prosím", úplně mi to chybí a měla bych zase zapojit svojí fantazii, nové témata a konečně psát do rubriky úvahy, ze života. Chtěla jsem být jako LadyVanilka, která psala úvahy, dělala videa a proto její blog je teď i slavný. Říká se, že každý hvězda vyhasne, já nebyla hvězda, jen mě těšilo, že jsem pro mladší slečny mohla být vzor a bylo to jen, že jsem psala úvahy a vlastně jenom můj názor.

Tato rubrika je pro mě osobně užitečná a i důležitá, je součástí mých názorů a aby jste i Vy, měli přiležitost napsat svůj názor. Vlastně jen na předešlý blog jsem psala, psala a jen psala. Chtěla jsem něco jiného mít blog zcela čistě o kosmetice, co si kupuji nového na sebe, deníček a další jiné. Ale teď? Teď mi zase chybí to, co jsem psala vkuse každý den 15 článku denně, které šli do rozepsaných článků. Když se kouknu na svůj nynější x předešlý blog, je to úplný rozdíl. Rozdíl v tom, že na předešlým blogu jsou jen obohacené články, které se četly a zde jen fotky a pár vět k tomu. Takže se ptám i vás, kdo by chtěl zase nějaké úvahy, věci z mého života. Ještě abych nezapomněla. Na předešlým blogu jsem psala moc soukromí o mě a psala jsem snad všechno, že už ani nemám sílu psát vše od znova. A baví mě psát, jen už na to zapomínám.... děkuji všem, co četly mé články. Musela jsem se jen vypsat, chybělo mi to.


F&F Žabky

11. července 2013 v 16:31 | Elizabeth. |  Clothes
Předevčírem jsem byla v Tescu se podívat, co tam mají nového za věci. Vlastně jsem sháněla ještě jedny kraťasy, ale nic tam není. Brouzdala jsem v regálech, kde jsou umístněny módní doplňky a narazila jsem na jedny žabky, plánovala jsem, že si nějaké na léto koupím. Ty žapky byly moc barevné, až ty barvy nešly do sebe, tak jsem je zpátky vrátila a našla jiné a hezčí. Sice se mi líbily ještě jedny, ale byly zbytečně drahé. Tak jsem nakonec vzala tyhle s růžovým opaskem. Úplně zbožňuji kombinaci hnědou s růžovou a jsem s žabkama strašně spokojená a jsou jen za výhodnou cenu. Možná by byly ještě pěkné s šedým opaskem, ale tam stejně nebyl, i tak bych si vzala tyto :-) Navíc jsou úplně pohodlné, netlačí mě to na noze, v pohodě můžu s tím chodit. Jednou mi půjčila kamarádka žabky a já myslela, že s tím ani nedojdu domů :D absolutně špatně se mi s tím chodilo, tak jsem se už lekla, že už nikdy je nebudu moct nosit :D

O víkendu jsem si také objednala paletku stínu od značky e.l.f, už přišly a dneska jsem si paletku vyzvedla rovnou na poštu. Na paletku se můžete těšit určitě do konce týdne, ještě jsem jí nezkoušela. A barvy sice vypadají na oko nic moc, ale jak si jej dám na prst tak každý barva je úplně úchvatná.