Březen 2015

26.3.2015

26. března 2015 v 17:51 | ellie's |  diary.
Hi sugar ^^

Tento týden pro mě strašně náročný, každý den písemky, protože náš připravují na zkoušky, dnes ve čtvrtek, jsme psali ZZ nenačisto, pro mě to dopadlo celkem katastrofálně, takže určitě jsem nedosáhla body, ale nějak mě to nevadí, protože se stejně nepřipravuji úplně na všechno, ale postupně. Vlastně principem toho bylo, že jsem měla příležitost si vyzkoušet, jaké to bude opravdu, u opravdových zkoušek, psali jsme 4 hodiny vkuse, já asi jen hodinku a půl, protože jsem nebla připravena na 100%. Nechci jen básnit o škole, příští týden se bude malovat můj pokoj v novém bytě, ve kterém ještě nebydlíme, tak jsem zvědavá na barvu, psala jse, že bude fialově neonová. Za skoro dva týdny tady máme Velikonoční prázdniny, já a kdo má školu, budeme mít 6 dní volna, protože naše škola se maluje a kvůli lešení budeme mít na úterý ředitelské volno, tak určitě bude více času na články.

Mimochodem, když projíždím ana blogy, vidím jídelníčky, tak mě napadá, že bych mohla něco taky takového udělat, ale s tím, že chci přibrat ne zhubnout, uvidím jak se to bude vyvíjet, sice dobře, ale občas bych mohla hodit fotečku + článeček mého jídelníčku, u mě je důležité, abych jedla 5x za den, aby vlastně mohla přibrat a nabrat postupně kilečka, to mě jen tak naokraj napadlo. Přeji všem krásný příjemný zbytyek dne, já se půjdu ještě učit na zítřek :)

Obývací pokoje | Elegant inspiration of room tour

24. března 2015 v 16:00 | ellie's |  inspirations.
Ahojte kočky :*

Psala jsem, že se budeme stěhovat, což mě přivádí k nějakým obrázkům "room tour", které mě inspirují udělat si výzdobu pokoje, i Vy se můžete inspirovat. Pokoj budu mít neonově fialový a do toho nějaké prvky, které jsem ukazovala minulé, ale teprve se u nás v bytě staví nové jádro, tak tam není místo na natírání. Mám ráda elegantní věci, tak dle mého vkusu jsem vybrala pár inspirativních obrázků. V pokoji plánuji mít bílý nábytek, popřípadě nějaké světlejší barvy, chci si pořídit i nějaké světla/svíčky na postel i na stěnu , pokud to nějak udělám :)

Miluji jednoduchost a krásu, eleganci. Mám moc ráda elegantní věci, prvky, ozdůbky a poslední dobou se mi líbí kombinace černá&bílá viz na prvním obrázku. Popřípadě i vy my hažte Vaše typy, a co máte rádi Vy !


Untitled


pinkheartsandsparkledreams.tumblr.com

KiiwyYo

So cool ☝

Pink

Tumblr

Instagram photo taken by Tumblrood - INK361


Vaše :*


AVON Valentýnská šperkovnice + náušnice | Valentyne jewelry box + earring's

22. března 2015 v 11:01 | ellie's |  recenze.

Asi před měsícem, v předchozím čísle Avonu Lady krásné Valentýnské náušnice i se šperkovnicí ve tvaru srdce, já si je neobjednala, ale mamka, ale chtěla jsem udělat takovou recenzi. Nejvíce co mě na tom zaujalo je hlavně ta šperkovnička, protože já jich mám sice dost, ale tahle se mi bude hodit na jemné náušnice. Určitě mám i v plánu někdy v létě natočit video o mých šperkovnicích a co mám uvnitř, ale to až potom ;) mimochodem příští týden píši nenačisto zkoušky, tak mi držte palce, to je i důvod, proč jsem teď méně aktivní, ale budu se snažit, krásný zbytek neděle <3 xoxo


Aranžerský obor ( sš - podníkání a služeb Ostrava-Poruba) | Arranging field high school

14. března 2015 v 14:47 | ellie's |  ellie's.
Článek je věnovám tomu jak to vlastně chodí na oboru aranžér, jaké jsou tam priorit, jak se uplatnit tím oborem a co to obnáší v praxi

V 15 letech jsem nevěděla čím chci být a co studovat, takže jsem to nechala na mamce, která rozhodla za mě takovou školu. Přibližně jsem věděla o co jde, prvně jsem si myslela, že budu aranžovat květiny nebo vytvářet nějaké věci z papíru, ale trošinku jsem se zmýlila. Chci ještě říci, že chci napsat ještě jeden článek o tom oboru, ale, který bude mít nadpis já a kolektiv, zde se chci zaměřovat na praktiky

Užití v praxi

Kdo má vztah ke grafice a hlavně tvořivé nálady, nápady a velkou fantazii, tak určitě zkuste tenhle obor, jedná se vlastně o ruční práce navržené buď na papíře nebo v počítači. Já jako prvačka jsem začínala se učit tapetovat, řezat řezacím nožem velké plochy - plasty, tapety,lepenky míchat barvy a vědět zda je barva hustá či řídká, aby se mohlo malovat.

Co se týká malování, tak jsme měli barvy ve skladě, které jsou od praxe, takže jsme si je nemuseli kupovat. Barvou jsme barvily výkladní skříně, A3 papír, pokud jsme dělali plakát nebo návrhy, obkreslili jsme písma a po té vybarvily štětcem, protože je to práce na přesnost a tím jsme vlastně začínali celý prvák - práce na přesnost pro mě to byly banální věci, např : poloměr kolečka 5 cm a po centimetru zmenšovat a vrstvit na sebe.

Co se týká výkladní skřini, tak samozřejmě je základ se naučit tapetovat, prvně dát noviny, přetřít většinou bílou barvu nebo dle libosti a na to dát tapety z druhé strany, ab bílá číst bila ve předu a znova přetřít bílou barvou. Základem je umět aranžovat skupinky ve výkladní skříni, aranžovat tak, aby zboží vyniklo, aby upoutalo zákazníka apod. výkladní skříně se objevují na zkouškách a jsou součástí praxe. Součástí VS jsou hlavně poutače, které jsou lepené z tapet - pozadí, dekorační prvky, vše z tapet, popřípadě můžou být vyřezané i z plotru. Panely jsou také lepené z tapety, je to jakoby "větší poutač", panel je každým rokem součástí závěrečné zkoušce, každý rok se mění teoretické otázky, ale praxe většinou zůstává stejná. Co se týká počítačové grafiky, tak na praxi jsme měli možnost si udělat návrhy, vizitky - vizitky jsou také součástí závěrečných zkoušek a ty se píši ručně podle předlohy a musí to být precizně napsáno. Co se týká PG, tak můžete najít v rubrice creations, nějaké kousky, které jsem vytvořila, pro upřesnění


Dekorační prvky a zpracování

Prostředky, které se dělají běžně na praxi a každým rokem jsou : poutače, panely, maket, výkladní skříně, plakáty, logo, zpracování na počítačích. To jsou věci, které jsem se naučila za tři roky, ale nemám v plánu s užitím v budoucnu, jelikož obor není pro mě a určitě bych se tím nechtěla živit, popřípadě jen pro zábavu ve vlastním zájmu.

Bohužel praxe je taková, kde se pořád něco dělá, hraje v tom roli fantazie, protože bez ní se neposunete, pro mě to byl problém největší a díky tomu dopadal všechny moje práce na úrovní 13letoého dítka. Jde o to, že mě to i nebavilo a chodila jsem tam s nechutí, celé dva rok vkuse, není jediná práce, která by se mi nepovedla, až na 3 ročník, ve kterém jsem teď a mám za sebou vše nejhorší věci, ale co se týká posledního ročníku, tak abych pravdu řekla, hrozně mě to chytlo, vynýšlení nových návrhu, po té zpracování a i od toho se vyvíjely všechny moje práce, pokud Vás nebude něco bavit, bude se to odvíjet i na dané práci, u mě nastal ten zlom ve třeťáku a klidně bych si ho zopakovala =D

Je toho víc, co bych k tomu chtěla napsat, ale stejně vím, že to skoro nikdo nepřečtě, ale chystám ještě jeden článek o tom, jaké jsem to měla s kolektivem a jak je to na učilisti, bude o tom článek zvlášť

další otázky pokud máte mě kontaktujte : untrue.ellies@seznam.czElseve maska na vlasy | Mask on hair

9. března 2015 v 15:01 | ellie's |  recenze.

Přináším tu menší recenzi o tom, jak já se starám o své vlasy. Já si žehlím vlasy každý den a proto se mi ničí, nepoužívám žádný přípravek před nebo po žehlení. Jednou jsem šla navštívit kadeřnici, aby mi prostříhala vlasy a sama nemohla uvěřit, jak mám zničené vlasy, moje vlasy byly kdysi husté a zdravé, ale teď je mám řídké a i spálení, ale kadeřnice mi doporučila tuto masku právě ať alespoň trochu dodám svým vlasům vitamíny.

Ze začátku jsem tomu nedávala znát, ale tahle maska od Elseve, opravdu pomáhá, bez ní se vůbec neobejdu. Vím, že jsou o ní dosti recenze a sama mám na to kladný názor.

Maska se nanáší na vlhké vlasy do všech částí a nechává se působit 1-2 min a poté se musí vlasy důkladně smýt, musí to být smté pečlivě, protože maska je sama o sobě velmi mastná a díky tomu můžou být vlasy mastné, i když budou suché. Já sama s maskou jsem velmi spokojená, takže jí doporučuji, umí vlasy báječně oživit a dodat energii, kdo má zničené vlasy, tak vřelé doporučuji :)


Graphic studio

4. března 2015 v 15:59 | ellie's |  creations.
Pěkný den,

Na praxi jsme na počítačích měli za práci vyrobit kompozici "grafické studio", zakomponovat text, barvy a nějaké motivy. Budeme to dělat i v životní velikosti na stěnu, tak jsem si řekla, že to hodím i na blog, čeho se vlastně týká moje škola a jak to využívám v praxi. Co se týká tehle grafiky není na tom nic složitého je dělaný v programu Corel Draw, a zadání bylo v oranžové, černé a šedé barvy, popřípadě s nádechem jiné barvy, aby se grafický prvek oživil :)

Co se týká mého oboru, tak se o tom budu rozepisovat později, bude na to speciální článek, co podporuje můj obor, kde se mohu tím živit, co obnáší a k čemu je :) ale to nechám nějak na začátku léta, až po zkouškách, ještě nerada bych se k tomu vyjádřovala, než školu dokončím :) jak jsem psala minule rozbila jsem si mobil, tak moje fotky tu moc nečekejte, ale snad si potom vyberu nový, teď mám takový přechodný na volání, a co se týká ostatních fotek, tak budu používat normální foťák.